Пинг-понг

ДВА ПРИЛЕПСКИ ТИМА ВО ТРКА ЗА ВРВОТ!

Во Супер-лигата фаворитите победуваат и е се поинтересно во битката за титулата. Лидерот Крива Паланка освои уште четири бода, а и двата прилепски тима го направија истиот ефект. Екипата Младост 96 ги совлада Пелагонија и Работнички, а Младост беше подобар од Работнички и Вардар. Двата прилепски тима сега се еден до друг на табелата.

РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛО: Крива Паланка – Берово 4:2, Шампион ФА – Телеком нец 2 – 3:4, Младост 96 – Пелагонија 4:3, Младост – Работнички 4:0, Крива Паланка 2007 – Вардар 1:4.

РЕЗУЛТАТИ 12. КОЛО: Берово – Крива Паланка 2007 – 4:3, Вардар – Младост 0:4, Работнички – Младост 96 – 0:4, Пелагонија – Шампион ФА 4:0, Телеком нец 2 – Крива Паланка 0:4.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 13. КОЛО (14 април): Телеком нец 2 – Берово, Крива Паланка – Пелагонија, Шампион ФА – Работнички, Младост 96 – Вардар, Младост – Крива Паланка 2007.

КОЛО 14. (14 април): Берово – Младост, Крива Паланка 2007 – Младост 96, Вардар – Шампион ФА, Работнички – Крива Паланка, Пелагонија – Телеком нец 2.

ПРВА ЛИГА,

Во Првата лига за мажи, во 11. и 12. коло, Прилеп со 4:2 загуби од скопски Студент, а потоа со 4:3 го совлада Кочани. На 14 април Прилеп се среќава со Радовиш.

ТАБЕЛА

 

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ ИСКАЧИЈА НА ВРВОТ!

Зоран Иге

ЗАТИШЈЕ ПРЕД ДЕРБИТО

Зоран Иге

ПРИЛЕП Е МЕГДАН ЗА УЧЕСНИЦИ ОД 6 ДРЖАВИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе