Кошарка

ВЕЧЕРВА Е РЕВАНШОТ ВО ПРИЛЕП

Продолжува плејофот во Втората кошаркарска лига на Македонија, според кој ќе се знаат два тима со статусот нови прволигаши. Во рамките на четвртфиналето, вечерва е реваншот меѓу Мега баскет и МКК Куманово. Се игра од 20,30 часот во салата на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп. Првиот дуел во неделата го доби кумановскиот тим со 81:47. Доколку и сега победи истата екипа, нема потреба од трет меч, т.н. мајсторка. Доколку се случи изненадување и победи прилепскиот тим, тогаш ќе има трет одлучувачки натпревар, во Куманово.

РЕВАНШИ

ДЕНЕСКА

20.30: Мега баскет – МКК Куманово (0-1)

20.30: Борец баскет – Шкупи (0-1)

СРЕДА

16.00: МЗТ Скопје Уни банка – Ангели (0-1)

19.00: Соколи – Маџари (0-1)

 

Од категоријата

ВЕЧЕРВА РАКОМЕТ И КОШАРКА НА ИСТО МЕСТО ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИ СО ПЛУС 14 ВО ГРЦИЈА!

Зоран Иге

ТРИ НЕДЕЛИ ОДМОР ОТИ РИВАЛОТ Е ИСКЛУЧЕН!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе