Пинг-понг

НОВИ ОСУМ БОДА ЗА ПРИЛЕПСКИТЕ СУПЕРЛИГАШИ!

СУПЕР-ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ 13. КОЛО: Телеком нец 2 – Берово 4:2, Крива Паланка – Пелагонија 4:1, Шампион ФА – Работнички 4:1, Младост 96 – Вардар 4:1, Младост – Крива Паланка 2007 4:0.

РЕЗУЛТАТИ 14. КОЛО: Берово – Младост 2:4, Крива Паланка 2007 – Младост 96 0:4, Вардар – Шампион ФА 2:4, Работнички – Крива Паланка 1:4, Пелагонија – Телеком нец 2 – 3:4.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 15. КОЛО (11 мај): Пелагонија – Берово, Телеком нец 2 – Работнички, Крива Паланка – Вардар, Шампион ФА – Крива Паланка 2007, Младост 96 – Младост.

  1. КОЛО: Берово – Младост 96, Младост – Шампион ФА, Крива Паланка 2007 – Крива Паланка, Вардар – Телеком нец 2, Работнички – Пелагонија.
  2. КОЛО (12 мај): Работнички – Берово, Пелагонија – Вардар, Телеком нец 2 – Крива Паланка 2007, Крива Паланка – Младост, Шампион ФА – Младост 96.
  3. КОЛО: Берово – Шампион ФА, Младост 96 – Крива Паланка, Младост – Телеком нец 2, Крива Паланка 2007 – Пелагонија, Вардар – Работнички.

ПРВА ЛИГА

Во Првата лига за мажи, во 13. и 14. рунда, Прилеп прво загуби со 4:1 од Радовиш, потоа со 4:3 го совлада велешки Борец. Во следните кола на 11 и 12 мај, Прилеп игра со Рисови, Берово 2 и со Дебар Маало.

ТАБЕЛА

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИ НАИДОА НА ПРЕСИЛНИ РИВАЛИ ВО РОМАНИЈА!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ ИСКАЧИЈА НА ВРВОТ!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ РИСТЕСКИ ПАК СО МЕДАЛ ОД ПОДГОРИЦА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе