Фудбал

(видео) НОВ ПРИЛЕПСКИ ТАЛЕНТ ЗА ТРЕСЕЊЕ МРЕЖИ!

Уплашена година – поарен бериќет, токму оваа поговорка важи за екипата Победа во изминатата второлигашка сезона. Навивачите беа оправдано загрижени што ќе биде со тимот од деца, а тие покажаа талент, борба и желба за прогрес. Еден од новите што привлекува внимание е 17-годишниот Салим Арифи. Покрај голови во кадетскиот, има затресено мрежи и за сениорскиот тим на Победа, така што заслужени се повиците да биде дел од Кадетската репрезентација на Македонија.

ВИДЕО

Од категоријата

БОРЕЦ ДЕНЕСКА ВО КРИВОГАШТАНИ!

Зоран Иге

ЈОРДАНЧО: ПУБЛИКАТА Е НАШАТА ПРЕДНОСТ!

Зоран Иге

ИНТЕРЕСЕН ДУЕЛ НА ВЕШТАЧКА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе