Фудбал

ЛИДЕРОТ БЕЗ ПРАВО НА КИКС НА МОГИЛА

СПОРТСКИ ВИКЕНД

САБОТА, 9.4.2022

10 ч. СТРЕЛАШТВО, Меѓународен турнир во Сараево

Учество на шестмина стрелци од Македонија

16,00 ч. ФУДБАЛ, Втора лига – Исток, 22. коло

Братство – Слога (Игралиште на Могила во Прилеп), Локомотива – Победа, Саса – Пехчево, Осогово – Беласица, Детонит – Кожуф.

16,00 ч. ФУДБАЛ Општинска Б-лига на Прилеп, 4. коло

Стрела – Боротино, Пелагонија – Пролетер, Прилеп сити – Млекар (недела во 16 ч. на игралиштето со вештачка трева во Прилеп)

16,30 ч. РАКОМЕТ Женска лига плеј-оф, 9. коло во Скопје

Металург – Деспина, Вардар – Стружанка во 13,30 ч., Ѓорче Петров – Пелистер во 18 ч., Куманово – Чаир в среда во 20,15 ч.,

17,30 ч. РАКОМЕТ Супер лига мажи плеј-аут, 4. коло во Струга

Струга – Прилеп, Радовиш – Скопје во 18,30 ч.

————————————–

НЕДЕЛА, 10.4.2022

10 ч. СТРЕЛАШТВО, Меѓународен турнир во Сараево

Учество на шестмина стрелци од Македонија

10 ч. ФУДБАЛ Општинска А-1 лига на Прилеп, 4. коло

Клепач – Канатларци, Влазними јуниор – Галичани, Кадино – Ултрас.

10 ч. ФУДБАЛ Општинска А-2 лига на Прилеп, 4. коло

Кадица – Тризла, Мукос – Гарван, Црвена ѕвезда – Мажучиште.

10 ч. ПИНГ-ПОНГ Супер лига, мажи, во Скопје

  1. коло

Телеком нец 2 – Крива Паланка, Радовиш – Младост 96, Младост – Рисови, Работнички – Шампион ФА.

  1. коло

Шампион ФА – Младост, Рисови – Радовиш, Младост 96 – Телеком нец 2, Крива Паланка – Вардар.

16,00 ч. ФУДБАЛ Трета лига – Југ, 10. коло

Питу Гули – Ново Црнилиште, Обршани – Големо Коњари, Марена – Возарци, Росоман – Динамо, Превалец – Слога, Вардар – Бучин.

Од категоријата

ЗА ПЕХАРОТ ЌЕ СЕ БОРАТ ЕКИПИ ОД ПРИЛЕП, БИТОЛА, ОХРИД, СКОПЈЕ, КАВАДАРЦИ…

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ПОБЕДА – ЈУВЕНТУС ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

РЕДОСЛЕДОТ МЕЧЕВИ ДОМА: САБОТА – СРЕДА – СРЕДА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе