Ракомет

ПРИЛЕП СО ПОБЕДА ПРЕТЕНДИРА ЗА 2. МЕСТО

До крајот на плеј-аутот и борбата за опстанок во машката ракометна Супер лига остануваат уште четири кола, од кои првото од нив е денеска. Во Прилеп домашниот тим се среќава со Скопје. По победите со Струга и Радовиш, еве шанса за тимот на тренерот Горан Кузманоски – Таста и за трет триумф во серија. Ако победи, со новите три бода Прилеп би имал 12 и на тој начин претендира на второто место од табелата, каде е Струга со 11. Стружани имаат тежок ривал денеска во Пролет, кој досега има само победи во оваа фаза. Дуелот во прилепската сала „Ристе Ристески – Ричко“ го судат Исмаил Металари и Ненад Николовски, делегат е Ацо Николовски, сите од Скопје.

Вечерашниот меч од 18 часот може да се гледа на следниот линк:

https://www.youtube.com/watch?v=xT4mkQ17FWU

Од категоријата

(видео) ОПТИМИЗАМ КАЈ КАПИТЕНИТЕ НА РК ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ДАЛИ ЌЕ СЕ ИГРА ВО УНИВЕРЗАЛНА?

Зоран Иге

ДРАМА: ПРВ ПОРАЗ НА КУМАНОВО, И ТОА ВО ПРИЛЕП!(фото)

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе