Фудбал

КОЈ Е ПОЈАК – ПРВИОТ ОД А1 ИЛИ ВТОРИОТ ОД А2-ЛИГАТА?

Денеска е вториот полуфинален меч од плеј-офот за првак на ОФС Прилеп, помеѓу Канатларци и Мукос од Дреновци. Екипата на Канатларци го освои првото место во лигата А1, освојувајќи 19 бода од 8 меча. Тимот на Мукос е второпласиран во лигата А2, со 22 бода од 10 меча. Кој е појак – првиот од едната или вториот од другата група? Нема фаворит, ако се има предвид дека неизвесно до крајот беше и вчерашното полуфинале Гарван од Десово – Влазними јуниор од Пресил, на кое со 1:0 победи првопласираниот од А2 групата над вториот од А1. Денешниот дуел е од 17 часот на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп.

За попладнево судии се Душко Стојсављевиќ, Марјан Смилкоски и Дино Конески, делегат Горанчо Макалоски.

Од категоријата

ТРИ СТАРИ ТИМА НЕМА, ИМА ДВА НОВИ

Зоран Иге

РЕМИ НА ПОБЕДА ВО СКОПЈЕ

Зоран Иге

ИНИЦИЈАТИВА ЗА ЛИЦЕНЦЕН ФИНАНСИСКИ СИСТЕМ ВО ДОМАШНИОТ ФУДБАЛ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе