Фудбал

ПОБЕДА Е ПРЕД ДОГОВОР СО ПОЗНАТ ДОМАШЕН СТРУЧЊАК!

Фудбалскиот прволигаш Победа е пред одлука за нов тренер. Деновиве ќе биде објавено неговото име, се разбира доколку се постигне договорот, како шго и се очекува. Засега двете страни наоѓаат заеднички јазик и затоа оптимизмот дека може да почне соработката на обострано задоволство. Се работи за познат некогашен фудбалер, потоа и признат стручњак. Штом ќе биде постигнат договор, ќе биде објавено кога стартуваат подготовките, со кој играчки кадар.

Засега се знае дека од досегашните првотимци нема да се смета само на Дарко Анѓелески заминат во Силекс. Но, работите се движат во позитивна насока па можно е сите што придонесоа за прволигашкиот статус да останат, а да се земат и засилувања во согласност со клупскиот буџет. Преодниот рок почна во средата.

Од категоријата

ПОБЕДА ВО ПРВОТО КОЛО ОДИ ВО СТРУГА!

Зоран Иге

ПОБЕДА ИМАШЕ ВТОР ТЕСТ!

Зоран Иге

ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ СЕ ВРАЌА ПО ТРИ ГОДИНИ ПАУЗА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе