Фудбал

СОЛИДНО ИЗДАНИЕ НА ПРВАТА КОНТРОЛА ВО ШТИП

Предмалку  заврши првиот пријателски меч летово на  Победа. На Градскиот стадион во Штип домашната Брегалница победи со 2:0. Според известувачите од овој дуел на прволигаши, прилепскиот тим оставил солиден впечаток. Првото полувреме беше 0:0.

Следниот тест е на 13 јули со Работнички.

Од категоријата

СО БАЛИЊА ТУТУН КОН ВТОРА ЛИГА!

Зоран Иге

СТРУМИЧАНЕЦ – НАЈРЕДОВЕН НА ПРИЛЕПСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

СТОЈАТ 90 МИНУТИ И УЖИВААТ ВО ГОЛОВИТЕ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе