Фудбал

ИСТ ТЕРЕН, ИСТ ПРОТИВНИК ДЕНЕСКА И ПО ДВЕ НЕДЕЛИ

Ждрепката сакаше да се совпаднат планот на серијата пријателски мечеви на прволигашите Победа и Струга со распоредот за Првата лига. Според него, на 7 август во Струга се игра натпреварот од 1. коло меѓу домашниот тим и Победа, а двата ривала веќе денеска попладне (17,45 ч.) ќе одиграат меѓусебен пријателски меч на истиот терен, како што од порано беше договорено.

Денеска вечерна (18,30 ч.) пријателска средба има и младинската екипа на Победа, со Спартак во Суботица.

Од категоријата

ЗА ПОБЕДА СЕ НАВИВА И ОД ТЕТОВО!

Зоран Иге

(резултати, стрелци) ДВА ЦРВЕНИ КАРТОНА, НИЕДЕН ГОЛ НА ДЕРБИТО!

Зоран Иге

ТРИ СТАРИ ТИМА НЕМА, ИМА ДВА НОВИ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе