Фудбал

ДАНОСКИ СО ПОБЕДОНОСЕН ГОЛ ВО СРБИЈА!

Прилепчанецот Зоран Даноски го даде единствениот, победоносен гол за Нови Пазар на гостувањето кај Бачка Топола, во 5. коло од фудбалската Супер лига на Србија. Мрежата на домашните ја затресе во 56. минута за конечни 0:1. Ова е втор гол на Даноски есенва за Нови Пазар, по првиот кој го постигна против Чукарички.

Нови Пазар, кој со 6 бода е осми меѓу 16 тима, в сабота пак гостува, на Раднички во Ниш.

Од категоријата

(ФОТО+ВИДЕО) ДРАМА ВО ПОЛЗА НА ПРИЛЕПСКИОТ ТИМ!

Зоран Иге

ПОБЕДА – ВАРДАР

Зоран Иге

ПРЕСВРТ ВО ПОЛЗА НА ЦЕВИТАНА ВО БИТОЛА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе