Фудбал

(ВИДЕО) БАБУНСКИ: ФУДБАЛЕРИТЕ ДА СЕ ВО СОСТОЈБА ДА ИГРААТ И БЕЗ МНОГУ ИНСТРУКЦИИ!

Овде е разговорот со Бобан Бабунски, шефот на Стручниот штаб на фудбалскиот прволигаш Победа. Тој одговара на прашања во врска со последниот триумф над Брегалница, за надоаѓањето на нови фудбалери, за идејата и структурата, за амбиентот и прилепската публика, за изгледот на прволигашката табела, за вчерашниот куп-меч во Карбинци и настапот на претежно младинци во тимот, за квалитетите на новиот Ерик Амо, за европското деби на младинскиот тим, за претстојниот дуел со Работнички…

Линк за гледање на разговорот:

Од категоријата

ПРВЕНСТВОТО ПОЧНУВА НА 17 СЕПТЕМВРИ, УЛТРАС Е НОВ ЧЛЕН!

Зоран Иге

ЕКС-ВТОРОЛИГАШИ СЕ ИЗНАДАВАА ГОЛОВИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

(резултати, стрелци) НЕМААТ МИЛОСТ – ДАДОА 19 ГОЛА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе