Фудбал

ПРЕСУДНА 37. МИНУТА ВО ПРИЛЕП

Тиверија со 1:0 ја совлада Деспина на игралиштето со вештачка трева во Прилеп, во рамките на 3. коло од фудбалската женска Прва лига на Македонија. Пресудна беше 37. минута кога гол за гостинките постигна Србинката Маријана Јанков. Домашните се трудеа, настојуваа да израмнат, но без успех. Ова е втор пораз на Деспина, втор триумф на Тиверија, во чии редови се прилепчанките Ане Бошеска и Теодора Димоска. Во следното коло, вторник, Тиверија – Скопје, а Кочани – Деспина.

Други резултати: Скопје – Саса 0:5, Истатов – Шкендија 4:1, Љуботен – Ас унитед 5:1, Речица – Кочани, Кул здравје – Борец.

Од категоријата

БРАЗИЛКИ ДОАЃААТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ ПРЕД МЕЧОТ ЦРНА ГОРА – СРБИЈА!

Зоран Иге

МЛАД ТРЕНЕР ВО ПОБЕДА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе