Пинг-понг

ДОЈДЕ И ВТОР СРБИН ВО ПРИЛЕП

Пред година и пол Младост 96 првпат стана шампион на Македонија во пинг-понг за сениори, минатото првенство заврши како вицешампион, а во наредното има амбиции да ја врати титулата. За таа цел доведен е втор Србин во екипата, 35-годишниот Ѓорѓе Борчиќ. Сите други се од претходниот состав – Србинот Стефан Костадиновиќ, Швеѓанецот Раиф Рустемовски, штипјанецот Петар Костовски, прилепчаните Александар Рикалоски, Антонио Стомнароски и Андреј Лашкоски.

„Имаме квалитетен состав. Нашата цел е првото место“, ни рече тренерот Гоце Тошески.

Првенството во Супер лигата на Македонија ќе стартува на 9 октомври.

 

Од категоријата

ДВА ШАМПИОНА СЕ СУДИРААТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПО 12 ПАТ ФИНАЛЕ, ПО 12 ПАТ СРЕБРО!

Зоран Иге

КРУШЕВЧАНКИ ПОДОБРИ ОД ГРКИНКА И КОСОВКИ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе