Фудбал

(ФОТО) МИТРЕСКИ СЕ ЈАВУВА ОД СТАДИОНОТ ВО ДОХА!

На стадионот „Ал Тумама“ во Доха беше мечот од А-групата на Светското фудбалско првенство Сенегал – Холандија 0:2. Дуелот таму го следеше прилепчанецот Марјан Митрески, поранешен фудбалер на Победа, сега во улога на менаџер на бар, сместен во стадионот.

– Многу гости имаме. Подготвувам се да биде во најдобар ред бидејќи менаџирам со организацијата на барот и бармените – кусо ни напиша Митрески.

Покрај работните обврски, успеал да го гледа мечот и да ни испрати сопствени снимки и фотографии:

Од категоријата

ПРЕСВРТ НА ДУЕЛОТ ОХРИД – ПОБЕДА!

Зоран Иге

ДАНОСКИ СО РАДНИК ГО СТРЕСЕ ПАРТИЗАН ВО БЕЛГРАД!

Зоран Иге

ПРИЛЕП: ФИНАЛЕТО Е ДЕНЕСКА ОД 17 ЧАСОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе