Фудбал

ДУЕЛ НА ВЕШТАЧКА ТРЕВА ОД 13 ЧАСОТ

Се поразиграна е Деспина во првенството од фудбалската Прва женска лига на Македонија. На секој меч се очекуваат голови, како што беше на последниот дуел од 6:1 дома со Скопје. И попладнево (13 ч.) на игралиштето со вештачка трева во Прилеп би можела да се повтори истата ефикасност, со оглед на тоа што гостува Истатов од Скопје, екипа од средината на табелата. Трите бода за Деспина значат задржување на шансите за висок пласман, меѓу четирите најдобри.
Табела: Љуботен 24, Саса и Тиверија по 21, Ас унитед 16, Деспина 15, Скопје 13.

Од категоријата

ВЕЧЕРВА ИГРААТ ФУДБАЛЕРИ НА ПОБЕДА И ДРУГИ ПРВОЛИГАШИ

Зоран Иге

(ФОТО+ВИДЕО-ИЗВЕШТАЈ+СТАТИСТИКА) СО ДЕВЕТМИНА НОВИ НЕВОЗМОЖНО И ДО БОД!

Зоран Иге

РЕВАНШ НЕМА – ДЕНЕСКА Е БИТКАТА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе