70 години ракомет во Прилеп

ПРИЛЕПЧАНИ ГОСТИ ВО ФРАНЦИЈА

Од 26 до 30 декември 2003 година машката екипа Тутунски комбинат, водена од тренерот Зоран Зечевиќ зеде учество на силниот Меѓународен турнир „Божик 2003“ во Франција, во организација на клубот Иври. Прилепскиот тим во групната фаза загуби од репрезентациите на Алжир и Романија, како и од домаќинот Иври, а во борбата за 7. место ја совлада репрезентацијата на Кувајт.

Учесник беше и репрезентацијата на Македонија, која го освои 4. место.

 

Од категоријата

РАКОМЕТ НА ОГРОМЕН ФУДБАЛСКИ ТЕРЕН!

Зоран Иге

ЛИСТИ НА НАЈДОБРИ РАКОМЕТАРКИ И РАКОМЕТАРИ НА ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРВО ПРВЕНСТВОТО ПОЧНА, ПА КЛУБОТ СЕ ФОРМИРА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе