Фудбал

ОДМОР УШТЕ ТРИ ДЕНА!

Од 3 декември трае паузата во првенството на фудбалската Прва женска лига на Македонија, така што време е за враќање кон активностите. Според најавата на шефот на Стручниот штаб Стевче Талески, екипата Деспина првиот собир и тренинг ќе ги има в петок, на игралиштето со вештачка трева во Прилеп. Почнуваат подготовките за пласман меѓу првите четири екипи на табелата, со оглед на веќе освоеното 4. место веднаш под тетовски Љуботен, каменичка Саса и струмичка Тиверија.  Можностите за успех се и во Купот, каде е влезот во четвртфиналето, дома со Тиверија.

Од петок ќе има информации во врска со играчкиот кадар.

Од категоријата

(состави, стрелци) ПОБЕДА СЛАВИ: ДЕТЕ ДАДЕ ГОЛ СО НОЖИЧКИ!

Зоран Иге

УТРЕ СО ВОСКА!

Зоран Иге

ВО ПРИЛОГ НА ШТИПЈАНИТЕ Е ТАБЕЛАТА, НА ПРИЛЕПЧАНИТЕ – ТРАДИЦИЈАТА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе