Фудбал

ПОБЕДА ИМАШЕ ТРЕТА КОНТРОЛА, ПО 9 МЕСЕЦА ИГРАШЕ ЈОРДАНЧО!

Попладнево се одигра пријателскиот фудбалски натпревар помеѓу второлигашот Охрид и прволигашот Победа. На Стадионот „Билјанини Извори“ домаќинот победи со 2:1. Стрелец за Победа е стоперот Игор Паноски. Значајно е и тоа што по долга пауза од девет месеца поради повреда, заигра играчот за врска Јорданчо Наумоски. Според планот, серијата пријателски, подготвителни мечеви за Победа треба да продолжи в четврток, дома со второлигашот Воска од Охрид, а потоа се дуелите и со второлигашите Пелистер и Кожуф.

Претходно беа мечевите со Шкупи во Охрид и со косовскиот Феризај во Дојран.

Од категоријата

БРОЕЊЕ ДО ДЕСЕТ!

Зоран Иге

ТРИ СТАРИ ТИМА НЕМА, ИМА ДВА НОВИ

Зоран Иге

ПРЕСВРТ ВО ГОЛЕМА БОРБА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе