Фудбал

ДОДЕКА ИМА ШАНСИ, ИМА И БОРБА!

Пролетва во Првата фудбалска лига на Македонија екипата на Победа нареди четири пораза, последниот од Академија Пандев (3:0) во Струмица. Тешка, претешка е борбата за опстанок. Претстои ново гостување, кај Брегалница во Штип. Но, од клубот постојано потенцираат дека нема предавање додека има шанси за 9. место кое значи директен опстанок или за 10. кое води во бараж. Редоследот на последните три од табелата е: Академија Пандев 19. Скопје 14, Победа 13.

Од 23. рунда денеска (14 ч.) е мечот Силекс – Скопје, а утре играат: Брегалница – Победа, Струга – Македонија ЃП, Шкупи – Работнички и Шкендија – Академија Пандев.

Од категоријата

(фото, видео, состави) ПОБЕДА НАСТРАДА ОД ДВАЈЦА ПРИЛЕПЧАНИ!

Зоран Иге

СРБИТЕ ЈАВУВААТ: ПАРТИЗАНОВ БИСЕР ДОЈДЕ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге

(фото) И НА СТУДОТ ПАК СТОТИНА ПРИЛЕПЧАНИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе