Ракомет

ВЕЧЕРВА ПРИЛЕП ПРОТИВ ЛИДЕРОТ КУМАНОВО!

Вечерва се игра 6. рунда од плеј-аутот на машката Супер лига. Во тие рамки е дербито Прилеп – Куманово. Ова е меѓу најжестоките дуели во оваа група, со оглед на пласманот – Прилеп на третото место со 11 бода, Куманово на првото со 16. Куманово има максимални пет победи, па задачата на Прилеп е да му го нанесе првиот пораз. Судии се Методија Илиевски и Михајло Илиевски од Битола, делегат Васил Чавдаров од Богданци. ДРУГИ ДВОЈКИ: Струга – Радовиш, Скопје – Голден арт, Вардар – Јуниор КВ. ТАБЕЛА: Куманово 16, Голден арт 12, Прилеп 11, Скопје 9, Јуниор КВ и Вардар по 7, Струга 6, Радовиш 2.

Мечот Прилеп – Куманово вечерва во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ е во 20 часот.

 

Од категоријата

ПРИЛЕП САМО 5 ГОЛА ПРИМИ ВО ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ, ВКУПНО 22 ОДБРАНИ НА ХРИСТОСКИ!

Зоран Иге

БЕЗБОЛЕН ПОРАЗ НА ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ДАЛИ ЌЕ СЕ ИГРА ВО УНИВЕРЗАЛНА?

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе