Ракомет

ДЕСПИНА ГО СОВЛАДА СКОПЈЕ

Во 5. коло од плеј-аутот на женската ракометна Супер лига на Македонија, Деспина со 23:22 го совлада Скопје. Вечерва имаше неизвесен меч до крајот, во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп. По првотополувреме водеа гостинките со 12:11. Во последните моменти при водство на Деспина со гол-разлика гостинките не искористија напад за израмнување, па така и конечниот резултат 23:22.

На табелата Шампион има 22 бода, Скопје 19, Деспина 18, Гевгелија 15, Астибо 13, Спартак 7, Кузман Вардар 0. СЛЕДНО 6. КОЛО: Гевгелија – Деспина, Спартак – Астибо, Шампион – Кузман Вардар.

ПРИЛЕП ЗАГУБИ СО ДВА ГОЛА

Во 11. Коло на плеј-аутот од ракометната машка Супер лига на Македонија, Вардар во Неготино со 30:28 го совлада Прилеп. На полувремето водеше Прилеп со 14:12. На табелата води Голден арт со 24 бода, Струга има 21, Куманово и Прилеп по  20, Вардар 16, Скопје 15, Јуниор КВ 14, Радовиш 2.

Во следното коло: Прилеп – Јуниор КВ.

Од категоријата

ПО ТРИУМФОТ ВО СКОПЈЕ, ПРИЛЕП НЕ СЕ ДЕЛИ ОД ВРВОТ!

Зоран Иге

ДОБРО И ЛОШО ПОЛУВРЕМЕ ЗА ПРИЛЕП

Зоран Иге

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе