Фудбал

НЕШТО СЕ МЕНУВА ДЕНЕСКА?

Денеска (16 ч.) е 28. коло од фудбалската Прва лига на Македонија. На Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп е мечот Победа – Работнички. Пролетва прилепскиот тим нареди девет пораза во серија. Каков исход ќе има денешниот дуел? Интересно за мечот е што во гостинскиот тим се двајца прилепчани – Николче Шаркоски и Филип Тодороски, како и доскорешниот член на Победа Атхе Мазари.

ДЕНЕСКА: Победа – Работнички, Силекс – Македонија ЃП, Тиквеш – Шкупи, Скопје – Академија Пандев. ВЧЕРА: Брегалница – Шкендија 0:1.

TАБЕЛА: Струга 53, Шкендија 50, Шкупи 45, Силекс 40, Брегалница 36, Македонија ЃП 33, Тиквеш 30, Работнички 28, Академија Пандев 22. Скопје 18, Победа 13.

 

Од категоријата

ОД ПОБЕДА ОДИ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО!

Зоран Иге

НАЈДОБРИТЕ ЌЕ ПОДЕЛАТ 420 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ!

Зоран Иге

(фото) ЧУДО: ДО 5. МИНУТА СЕ ЗНАЕШЕ ПОБЕДНИКОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе