Фудбал

ДВА ХЕТ-ТРИКА ДЕНЕСКА!

Во Третата фудбалска лига – Југ се игра ефикасно, така што неретко поединци постигнуваат по три-четири гола. Во денешното 19. коло имаше два хет-трика. На мечот Слога – Вардар три гола даде гостинскиот играч Петар Ристовски. На дуелот Питу Гули – Марена три гола постигна домашниот голгетер Беким Алимоски. РЕЗУЛТАТИ 19. КОЛО: Локомотива – Бучин 2:1 (Агуш Шабаноски, Павле Петров – Христијан Нешковски), Слога – Вардар 0:5 (Ѓорѓи Шишков, Петар Ристовски 3, Петар Најдов), Росоман – Големо Коњари 3:1 (Бранко Стошиќ, Марко Миловановиќ, Кристијан Јованов – Михо Андреевски), Питу Гули – Марена 4:0 (Беким Алимоски 3, Ѓорѓи Стрезовски), Обршани – Превалец 0:3 (Филип Драскачев, Сашко Кочов, Живко Ѓорѓиевски).

ТАБЕЛА: Вардар 51, Питу Гули 44, Големо Коњари 37, Превалец 35, Росоман и Слога 30, Локомотива 24, Марена 21, Бучин 19,  Младост 7, Обршани 3, Канатларци 2.

СЛЕДНО 20. КОЛО (30 април во 16 ч.): Младост – Обршани, Превалец – Питу Гули, Марена – Росоман, Големо Коњари – Слога, Вардар – Локомотива.

 

Од категоријата

НАТПРЕВАРИ ДО ПОЛНОЌ!

Зоран Иге

СТРУМИЧАНЕЦ – НАЈРЕДОВЕН НА ПРИЛЕПСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

(ВИДЕО) МАЛАТА БОСАНКА УСПЕШНО ГО ЧУВА ПРИЛЕПСКИОТ ГОЛ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе