Фудбал

СО ЖДРЕПКА КОМПЛЕТИРАНА Е ВТОРАТА ЛИГА СО 16 ТИМА!

Ждрепката во Фудбалската федерација на Македонија ја комплетира Втората фудбалска лига со 16 тима. Покрај довчерашните прволигаши Скопје и Победа (Прилеп), второлигашите Пелистер (Битола), Детонит (Радовиш), Беса и Аресими (Гостивар), Охрид, Кожуф (Гевгелија), Беласица (Струмица), Караорман (Струга), Саса (Каменица) и Тетекс (Тетово), тука се бившите третолигаши кои победија во бараж-мечевите Вардар (Неготино) и Башкими (Куманово), како и поразените од тие натпревари кои беа извлечени денеска на ждрепката, Осогово (Кочани) и Новаци. Така, немаше среќа, па и понатаму ќе биде третолигаш Велазерими (Кичево).

Почетокот на првенството се очекува да биде во првата половина од август.

Од категоријата

(состав, стрелци, резултати, табели) ПОБЕДА ГО СОВЛАДА ВАРДАР ВО СКОПЈЕ!

Зоран Иге

ДЕРБИТО ЗАВРШИ 5:3

Зоран Иге

И ДЕНЕСКА ФУДБАЛ, ТОЧНО НАПЛАДНЕ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе