Фудбал

НА ТЕРЕНОТ ВО ПРИЛЕП: БРАЗИЛКИ, ПАНАМКА, ЈАПОНКА…!

Предмалку на теренот со вештачка трева во Прилеп Цевитана – Саса 0:2. Очекувана победа на фаворитот од Каменица, со оглед на квалитетниот состав, во кој има пет фудбалерки од странство. Станува збор за Фереира да Силва Рената Бруна, Делгадо Бенедито Мајса и Фрагосо Туане Де Соуза (Бразил), Гонзалес Руеда Катерине Мишел (Панама) и Иригучи Нанока (Јапонија), Во домашниот тим има само една од странство, голманката Иман Шљиво (Босна и Херцеговина). Стрелци на головите: Ева Андонова во 36. и Фрагосо Туане Де Соуза во 54. минута.

Следен натпревар: Љуботен – Цевитана (в петок).

Од категоријата

ФУДБАЛЕРКА НА ДЕСПИНА ВО ТРИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ!

Зоран Иге

ПЕТМИНА ПРИЛЕПЧАНИ ПРОТИВ ПОБЕДА!

Зоран Иге

(резултати, табели, стрелци) КАДЕТИТЕ НА ПОБЕДА СО ТРИ БОДА ОД ШТИП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе