Фудбал

(резултати, стрелци, табели) ПИОНЕРИТЕ НА ПОБЕДА ЈА ИСКИНАА МРЕЖАТА ВО СТРУМИЦА!

Отворено се игра во Супер лигата за млади категории фудбалери, оттука често паѓаат многу голови. Претходните два дена беа натпреварите од 7. коло. Вчера во Струмица, во дуелот за помлади пионери, Беласица – Победа 1:7 (Димитар Каракостов – Матеј Талески, Дамјан Хронески, Христијан Камчески, Давид Паскоски 2, Бернис Селимоски и Бруно Стефаноски).

РЕЗУЛТАТИ: Беласица – Победа 1:7, Скопје – Пелистер 0:3, Брера – Шкендија 1:0, Работнички – Вардар 0:4, Македонија ЃП – Шкупи 1:1, Тетекс – Брегалница 0:4,

ТАБЕЛА

ПОСТАРИ ПИОНЕРИ

Вчера во Струмица, Беласица – Победа 3:3 (Филип Зајков, Глигор Бучков, Антонио Јанев – Дино Стефаноски 2, Стефан Наскоски).

РЕЗУЛТАТИ: Беласица – Победа 3:3, Скопје – Пелистер 2:3, Брера – Шкендија 1:3, Работнички – Вардар 4:1, Македонија ЃП – Шкупи 0:0, Тетекс – Брегалница 0:2,

ТАБЕЛА

КАДЕТИ

Во средата во Прилеп, Победа – Беласица  2:1 (Кристи Крајоски, Горан Миновски – Цветко Шапов).

РЕЗУЛТАТИ: Победа – Беласица 2:1, Пелистер – Скопје 6:2, Шкендија – Брера 1:1, Вардар – Работнички 1:4, Шкупи – Македонија ЃП 2:0, Брегалница – Тетекс 3:1.

ТАБЕЛА

МЛАДИНЦИ

Во средата во Прилеп, Победа – Беласица 1:1 (Амил Табаковиќ – Костадин Капсаров)

РЕЗУЛТАТИ: Победа – Беласица 1:1, Пелистер – Скопје 9:0, Шкендија – Брера 4:3, Вардар – Работнички 1:0, Шкупи – Македонија ЃП 0:4, Брегалница – Тетекс 6:0.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 8. КОЛО: Победа – Тетекс, Беласица – Скопје, Брегалница – Македонија ЃП, Шкупи – Работнички, Вардар – Брера, Шкендија – Пелистер.

Од категоријата

ДАЛИ СКОПЈЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ПОБЕДА?

Зоран Иге

ЕСЕНСКИ КРАЈ: БЕСА 40 – ПОБЕДА 15 БОДА!

Зоран Иге

ОВДЕ ВРИЕ ОД ПУБЛИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе