Фудбал

(резултати, стрелци, табели)ПИОНЕРИТЕ НА ПОБЕДА СО 4 БОДА ОД СКОПЈЕ

Одиграни се натпреварите од 9. коло на Супер-лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Екипите на Победа четирипати ги одмерија силите со врсниците од Македонија ЃП. Во Скопје на дуелот меѓу помладите пионери, Македонија ЃП – Победа 2:3. Стрелци: Лука Кнежевиќ, Бетим Садики (Македонија ЃП) – Давид Паскоски 3 (Победа).

ТАБЕЛА

Потоа беше мечот за постарите пионери, Македонија ЃП – Победа 1:1. Стрелци: Димитар Мартиновски (Македонија ЃП) – Стефан Наскоски (Победа). Прилепскиот тим беше во водство до 85. минута.

ТАБЕЛА

Во Прилеп гостите беа поуспешни. Прво во дуелот на кадетите, Победа – Македонија ЃП  3:5. Стрелци: Мартин Николоски, Салим Арифи, Андреј Петрески (Победа) – Дарио Јакимовски, Тарик Демишоски 3, Омар Беровиќ (Македонија ЃП).

ТАБЕЛА

Потоа на теренот со вештачка трева се сретнаа младинците, Победа – Македонија ЃП 1:1. Стрелци: Андреј Ристески (Победа) – Адмир Љатифи (Македонија ЃП). Домашната екипа имаше водство до 89. минута.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 10. КОЛО: Победа – Работнички, Тетекс – Скопје, Беласица – Македонија ЃП, Брегалница – Брера, Шкупи – Пелистер, Вардар – Шкендија.

Од категоријата

ПОБЕДА 82 МИНУТИ ВОДЕШЕ, НО КОЛЕРАЈН ОДИ НАТАМУ!

Зоран Иге

ИЗДРЖАА 90 МИНУТИ БЕЗ РЕЗЕРВИ И ДАДОА 11 ГОЛА!

Зоран Иге

(ФОТО) МИТРЕСКИ СЕ ЈАВУВА ОД СТАДИОНОТ ВО ДОХА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе