Ракомет

(фото) КРАЈ СО МНОГУ ГЛЕДАЧИ ВО ПРИЛЕП!

Ракометот е многу сакан спорт во Прилеп, иако нема соодветен објект каде се игра. На вечерашниот меч меѓу пелагониските ривали Прилеп и Еурофарм Пелистер, беше исполнета единствената трибина во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“. Гледачите видоа еден интересен, борбен меч до крајот.

Иако битолскиот тим беше во постојано во водство, домашните ракометари не се предаваа и беа блиску до подвиг, бидејќи им успеа некокупати да се доближат и  израмнат. Во финишот, сепак, со многу пот шампионот стигна до трите бода и победа од 38:33. Најефикасни: Денис Шабановиќ со 8, Никола Цветаноски и Давид Трајкоски по 6 гола (Прилеп), а Павле Петровиќ со 10, Петар Атанасијевиќ со 7 и Ненад Костески со 6 гола (Еурофарм Пелистер).

Ова беше последниот меч за есенва.

ТАБЕЛА

Од категоријата

ПО 84 ДЕНА ПАУЗА, ДЕНЕСКА ИГРААТ!

Зоран Иге

СО ПОБЕДА, СОВРЕМЕ ОБЕЗБЕДУВААТ ОПСТАНОК

Зоран Иге

ЧЕТВРТИ УСПЕХ СО РЕД!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе