Ракомет

ПЕЛАГОНИСКО ДЕРБИ: ВО ПРИЛЕП РЕЗУЛТАТ НЕСООДВЕТЕН НА ПЛАСМАНОТ И БОДОВИТЕ!

Денеска Деспина – Пелистер 25:19, во 13. последно есенско коло од Супер-женската лига на Македонија. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп надмоќна игра на домашните во текот на целиот меч. Во првото полувреме беше 14:11. Прилепчанките беа многу подобри иако се подолу на табелата и пред пелагониското дерби имаа шест бода помалку од битолскиот тим. Ова можеби покажува дека Деспина може и повеќе отколку што покажа во есенската полусезона. Најдобри стрелци: Мери Конеска – Гичева со 5, Сања Цветкоска со 4 гола (Деспина) – Моника Босиловска со 9, Марија Ана Талева со 4 (Пелистер).

ТАБЕЛА

 

Од категоријата

РАМНО 40 ГОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ГРУПА!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА РАКОМЕТ И КОШАРКА НА ИСТО МЕСТО ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРИЛЕП ВЧЕРА И УТРЕ СО ИСТ РИВАЛ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе