Моделарство

Моделарство

(фото) СВЕТСКО ПРИЗНАНИЕ ДОБИ САМО ЕДЕН ЧОВЕК – ПРИЛЕПЧАНЕЦ!

Зоран Иге
Секоја година ФАИ (Меѓународната воздухоловна федерација) доделува по едно признание за заслужен поединец со најголем придонес кон воздухпловните спортски дисциплини, а за минатата година тоа...
Моделарство

ДЕТЕ ПРИЛЕПЧАНЧЕ ГИ ПОБЕДИ СИТЕ ВОЗРАСНИ НА СВЕТСКИОТ КУП!

Зоран Иге
Спортскиот аеродром кај Мало Коњари, Прилепско беше место за два светски купа во воздухопловно моделарство, организирани од клубот Фил феникс и директорот Здравко Тодороски. Во...
Моделарство

(фото+видео) МАКЕДОНЕЦ ГО ОСВОИ СВЕТСКИОТ КУП!

Зоран Иге
Најдобар во управување со дронови е Бојан Ников, претставник на Македонија. Тој го освои првото место и златниот медал на Светскиот куп во летови со мултиротори...
Моделарство

ЗЛАТО ЗА АНАСТАСИЈА, ПРЕД ПЕЦЕ И ПЕТАР!

Зоран Иге
На Спортскиот аеродром кај Мало Коњари, Прилепско се одржа 71. Државно првенство во спортско моделарство, слободнолетечки модели, во категориите Ф1А, Ф1Б, Ф1Ц И Ф1Х-јуниори. Настанот,...
Моделарство

(ВИДЕО+ФОТО) ТУРЧИН КАКО ФОРМУЛА 1 ЛЕТАШЕ ДРОН ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Во одлична организација на Воздухопловниот спортски клуб „Фил Феникс“ и идеални временски услови на спортскиот стадион кај Могилата на непобедените во Прилеп, викендов се одржа...
Моделарство

МАКЕДОНЦИ ПРОТИВ РИВАЛИ ОД ПЕТ ДРЖАВИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Утре и задутре на теренот од стадионот „Могила“ во Прилеп има Светски куп во летови со мултиротори (дронови), организиран од клубот Фил феникс и ВФМ...
Моделарство

ТРКА СО ДРОНОВИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
На теренот од стадионот „Могила“ во Прилеп претстојниот викенд има Светски куп во летови со мултиротори (дронови), организиран од клубот Фил феникс и ВФМ (Воздухопловната...
Моделарство

МАКЕДОНЦИТЕ СО НОВИ ПОЕНИ ЗА СВЕТСКАТА ЛИСТА

Зоран Иге
Македонските моделари даваат максимум на Спортскиот аеродром кај Прилеп на меѓународниот натпревар од спортското воздухопловно моделарство „Македонија светски куп“. Тие се вкупно дваесетина, а за...
Моделарство

ТРИ ДРЖАВИ ВО БОРБА ЗА МЕДАЛИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Викендов на Спортскиот аеродром во Прилеп се одржува меѓународен натпревар од спортското воздухопловно моделарство „Македонија светски куп“. Учествуваат 40 врвни пилоти од Македонија, Бугарија и...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе