Ракомет

ПРИЛЕП ВЧЕРА И УТРЕ СО ИСТ РИВАЛ!

Машкиот ракометен суперлигаш Прилеп, за три дена има два контролни меча, во рамките на подготовките за плеј-аутот. Синоќа, во салата „Јасмин“ во Кавадарци, Прилеп со 30:25 загуби од Тиквеш, екипа на која и претстои плеј-офот. Интересно е што двата тима ќе се сретнат и утре (петок) во Прилеп. Претходно беше дуелот во Лесковац, со српскиот суперлигаш Дубочица, добиен од домашните со 31:24.

Фазата плеј-аут почнува на 11 февруари, кога Прилеп дома игра со Скопје.

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНЕЦ УТРЕ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ ВО БЕЛГРАД!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ИМА РАКОМЕТ

Зоран Иге

ТИМ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ГОСТУВА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе