Фудбал

КАПИТЕНОТ БАРА „ТРЕСЕЊЕ“ НА ТРИБИНИТЕ!

По подолго време оптимизмот во оваа пролетна етапа е вратен во редовите на Победа. Всушност, тоа е очекувано сега, со оглед на тоа што цела пролет е означена со прогрес на младата екипа, чиј предводник е капитенот, 21-годишниот одличен голман Антонио Столевски. Во пресрет на утрешниот меч дома со гевгелиски Кожуф, неговата порака е кратка и јасна:

– Како капитен можам да пренесам дека сите ние од екипата за в сабота бараме поддршка  од нашите навивачи и симпатизери – вели Столевски.

Очекувани се повеќе илјади гледачи за „тресење“ на трибините, со оглед на тоа што претстои голема борба на 13-тата Победа со 23 против 10-тиот Кожуф со 28 бода. За мечот в сабота (15 ч.) на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, тренерите Јане Николоски и Филип Деспотовски ќе го кажат своето околу почетните постави, а сега само потсетуваме како изгледаа тие во претходното коло:

ПОБЕДА: Столевски, И. Трајкоски, Г. Димоски, Д. Дебрешлиоски, Д. Адили, Поп-Антоски, Ивчески, Кофиловски, С. Спиркоски, Да. Спиркоски, Богевски.

КОЖУФ: Картов, Петров, Коцев, Д. Иванов, Џ. Адили, Кочев, Б. Иванов, Петровски, Митков, Најдовски, Стојков.  

 

Од категоријата

(фото, видео) ДРАМАТИЧНО ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА ВО ДУЕЛОТ ПОБЕДА-ЕНХАЛОН!

Зоран Иге

ПРИЛЕП ГИ СОБИРА ФУДБАЛСКИТЕ НАДЕЖИ ОД БАЛКАНОВ!

Зоран Иге

СОЛИДНО ИЗДАНИЕ НА ПРВАТА КОНТРОЛА ВО ШТИП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе