Фудбал

ПОБЕДА ДЕВЕТ ГОЛА ДАЛЕКУ ОД ФИНАЛЕТО!

Екипата Пелистер е прв финалист во Купот на Македонија за помлади пионери. На денешното полуфинале во Битола, Пелистер – Победа 9:0. Стрелци: Осман Хасановиќ 4 гола, Лука Илијовски 2, по еден Давид Ангелевски, Јован Мрмачовски и Алек Сиваков. Очигедна е големата разлика меѓу двата тима. Според ова, успех за прилепската екипа е и пласманот до полуфиналето.

Во второто полуфинале денеска се среќаваат Брера и тетовска Шкендија, во Струмица.

Од категоријата

ПОБЕДА ВО ПРЕГОВОРИ СО ТРОЈЦА ИГРАЧИ

Зоран Иге

ВТОРО ОДЛОЖУВАЊЕ

Зоран Иге

(резултати, стрелци) БОРБА ЗА ПЛЕЈОФОТ И ВО ПОСЛЕДНОТО КОЛО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе