Фудбал

(фото) НУЛА-ТРИ ВО ПРИЛЕП!

На игралиштето со вештачка трева во Прилеп, Цевитана – Речица 0;3, во 25. коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија. Испуштена шанса на прилепската екипа да се одлепи од дното на табелата. Стрелци: Катерина Милеска автогол, Емили Митковска и Бисера Јовановиќ. До крајот на првенството остануваат уште две кола. Последната екипа отпаѓа, претпоследната игра бараж-меч за опстанок со скопски Вардар.

РЕЗУЛТАТИ 25. КОЛО: Цевитана – Речица 0:3, Шкендија – Топ гол 3:0, Скопје – Саса 0:1, Истатов – Тиверија 1:1, Ас јунајтед – Љуботен 1:4.

ТАБЕЛА: Љуботен 66, Саса 65, Ас јунајтед 48, Тиверија 43, Скопје 41, Шкендија 25, Истатов 22, Речица 19, Топ гол 18, Цевитана 13.

ПРЕТПОСЛЕДНО 26. КОЛО: Тиверија – Цевитана, Топ гол – Љуботен, Речица – Ас јунајтед, Саса – Истатов, Шкендија – Скопје.

 

Од категоријата

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ ПРЕД МЕЧОТ ЦРНА ГОРА – СРБИЈА!

Зоран Иге

(резултати, состави) ЕДЕН-НУЛА ВО ОХРИД!

Зоран Иге

СУДИЈАТА УДРЕН ВО МАРЕНА, ГОЛЕМО КОЊАРИ СО ДВА ГОЛА МУ „ЧЕСТИТА“ НА ВАРДАР!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе