Фудбал

(аудио) ТРЕНЕРОТ НА КУМАНОВО: ПОБЕДА Е ФАВОРИТ!

Вчера завршија првенствата, па веднаш погледите се кон бараж-мечевите. За прилепска Победа (14-та во Втората лига) ривал за место во Втората лига и е Куманово (првак на Третата лига – Север). Според тренерот на Куманово, Даниел Стојановски, фаворит на дуелот в сабота на Стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје е Победа.

– Од сите екипи за нас најнепосакуван противник беше Победа, затоа што е со второлигашко искуство. Подруго темпо се игра на натпреварите во Втората лига. Се надевавме да ни падне некој третолигаш, од нашиот третолигашки ранг. Секако дека Победа е фаворит – вели Даниел Стојановски.

Мечот Победа – Куманово е в сабота од 17 часот.

АУДИО – РАЗГОВОР :

 

 

Од категоријата

ПЕТМИНА ПРИЛЕПЧАНИ НА КУП-ФИНАЛЕТО!

Зоран Иге

СТАДИОНОТ СЕ ПОЛНИ ПО 77 ДЕНА!

Зоран Иге

ДЕСПИНА СЕ ИЗВИШИ ДО 4. МЕСТО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе