Фудбал

(фото) ПРИЛЕПСКИ НАВИВАЧКИ КАРВАН КОН СКОПЈЕ!

Предмалку од Прилеп кон Скопје се упатија автобуси со навивачи за Победа, како помош за омилениот тим на денешниот бараж-меч со Куманово. Победникот е второлигаш, поразениот третолигаш. Меѓу прилепските навивачи има од сите генерации, најмлади, од средна возраст, дури и пензионери. За сите е обезбеден бесплатен превоз, храна и пијалаци. Сите се во убаво, оптимистичко расположение:

 

– Се собравме да дадеме поддршка на нашата Победа во овој значаен меч. Со неа сме кога е најтешко. Немаме друго очекување, освен сигурна победа – ни рече пред тргнувањето Кире Иваноски – Балче.

Мечот Победа – Куманово е од 17 часот на Стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје, каде судии се Димитар Пилешков, Ристо Ѓорѓиев и Александар Гигов сите од Штип.

Од категоријата

(фото) НУЛА-ТРИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ДВЕ ПОБЕДИ ВО ТЕТОВО!

Зоран Иге

ШВЕДСКА: РОДНИОТ ГРАД НА КАРЧЕСКИ И ДОНЕСЕ СРЕЌА НА МАКЕДОНИЈА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе