Ракомет

ПРИЛЕП ГО СОВЛАДА СКОПЈЕ, ЈА НАДМИНА СТРУГА

Екипата на Прилеп го остварува планот за опстанок во машката Супер лига. Со денешната победа од 29:25 над Скопје постигнат е скок на табелата од плеј-аутот на најквалитетниот ранг. Заземено е второто место од табелата, каде досега беше Струга, која дома загуби минимално со 31:32 од Пролет. Така, Пролет има максимални 23 бода, Прилеп 12, Струга 11, Скопје 5, Радовиш 3. На вечерашниов дуел во Прилеп Реваз Чантурија даде 6 гола, Давор Шокоски и Мариани Гавашелишвил по 5.

Во следното коло на 8 мај Прилеп игра со Пролет во Скопје, а Радовиш е домаќин на Струга.

Од категоријата

ТЕШКО ГОСТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

Зоран Иге

ПОМАГА ЗА ОПСТАНОК И НА 41 ГОДИНА!

Зоран Иге

(ФОТО) ПРИЛЕП ПАК Е ЛИДЕР!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе