СТОЈАТ 90 МИНУТИ И УЖИВААТ ВО ГОЛОВИТЕ!

За тие што најмногу го сакаат фудбалот не постојат никакви пречки. Околу теренот со вештачка трева во Прилеп нема трибина, нема место за седење, но гледачите 90 минути издржуваат и со стоење (само поединци потседнуваат на седиште од мотор). Така и попладнево околу 50 фудбалски љубители го изгледаа натпреварот од 23. коло на Третата лига – Југ меѓу Динамо од Мажучиште и Росоман. Беше добар фудбал, паднаа пет гола, победија гостите со 3:2. Стрелци: Мартин Мечев во 6. и 43. минута за Динамо, а Игор Ѓорѓиев во 25. и 88.,  Стеван Менковиќ во 28. минута за Росоман.

РЕЗУЛТАТИ: Динамо – Росоман 2:3, Ново Црнилиште – Питу Гули 4:4, Големо Коњари – Обршани 4:0, Возарци – Марена 2:4, Слога – Превалец 0:2, Бучин – Вардар 0:4.

ТАБЕЛА: Вардар 56, Превалец 51, Росоман 43, Питу Гули 40, Ново Црнилиште 35, Големо Коњари 33, Марена 29, Динамо 28, Слога 26, Младост 19, Бучин и Обршани по 15, Возарци 6.

СЛЕДНО 24. КОЛО (среда, 17,30 ч.): Питу Гули – Бучин, Вардар – Слога, Превалец – Динамо, Росоман – Возарци, Марена – Големо Коњари, Младост – Ново Црнилиште.

ПРОЧУЕНИОТ ТРЕНЕР ПОГРЕБАН СО ХАРМОНИКА!

(видео) ПОВИК ДО СИМПАТИЗЕРИТЕ НА ПОБЕДА!