Пинг-понг

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ ИСКАЧИЈА НА ВРВОТ!

Во пингпонгарската Супер лига на Македонија во центарот на вниманието беше дербито Телеком нец 2 (Скопје) – Младост 96 (Прилеп). Прилепскиот тим го доби дуелот со 4:2. Двете партии за Телеком нец 2 ги доби Србинот Милош Миленковиќ, а за Младост 96 Антонио Стомнароски, Србинот Ѓорѓе Борчиќ 2 и Петар Костовски. Со овој триумф Младост 96 се искачи на врвот од табелата.

Резултати 11. рунда: Крива Паланка 2007 – Шампион ФА 2:4, Телеком Нец 2 – Младост 96 2:4, Кочани – Берово 0:4, Работнички – Рисови 4:3, Крива Паланка – Младост 4:1. Резултати 12. рунда: Берово – Работнички 4:3, Рисови – Крива Паланка 2007 3:4, Шампион Фа – Крива Паланка 1:4, Младост – Телеком Нец 2 3:4, Младост 96 – Кочани 4:0.

ТАБЕЛА: Младост 96 (Прилеп) 23, Телеком нец 2 (Скопје) 22, Крива Паланка 2007 и Берово 20, Шампион ФА (Штип) 17, Младост (Прилеп) и Работнички (Скопје) 16, Крива Паланка 14, Рисови (Скопје) 12, Кочани 11.

 

Од категоријата

ПРИЛЕП: НАЈДОБРИТЕ ДЕЛАТ 550 ЕВРА!

Зоран Иге

(фото, резултати, состави) ПРИЛЕПСКА МЛАДОСТ 96 ПОЧНА ШАМПИОНСКИ!

Зоран Иге

МРТВА ТРКА ЗА ТИТУЛАТА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе