Ракомет

УПРАВАТА ОДЛУЧИ: БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ЗА ПРИЛЕП – ВАРДАР!

Бившиот двократен европски шампион, скопски Вардар, гостува утревечер (сабота) во 18,30 часот во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“на дуел со домашниот Прилеп, во 4. рунда од Б-групата на ракометната машка Супер лига. Ракометните љубители се надеваа, а клупскиот Управен одбор на РК Прилеп одлучи и на овој привлечен меч влезот да биде слободен. Актуелниот македонски вицешампион е фаворит (има три есенски победи – над шампионот Еурофарм Пелистер, Бутел и Пролет). На Прилеп е да даде што посилен отпор, по поразот од Пролет, победите со Бутел и најновата со неготински Вардар (30:22).

ПРИЛЕП: Ацевски, Јордановски, Кастратовиќ, Рајатовски, Адамчески, Бикоски, Ангелески, Крстески, Велески, Бурчески, Квастек, Цветаноски, Шабановиќ, Имнадзе, Трајчевски. Тренер: Божидар Мојсов.

ВАРДАР: Аларов, Георгиевски, Карапалевски, Томовски, Јасухира, Родригез, Лазаревски, Срдановиќ, Николиќ, Петриќ, Ѓукиќ, Виктор, Ќосевски, Мело, Мишевски, Гогов. Тренер: Стојанче Стоилов.

ТАБЕЛА: Вардар С. 9, Еурофарм Пелистер, Пролет, Прилеп и Голден арт по 6, Бутел 3, Вардар Н. и Мултиесенс 0.

Од категоријата

ДЕСНО КРИЛО ОД СТРАНСТВО ДОАЃА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ПРИЛЕП СО ШАНСА ПРВПАТ ДА ГО ОСВОИ ПЕХАРОТ

Зоран Иге

(фото) БИВШИОТ ЕВРОПСКИ ПРВАК ПРЕД ПОЛНА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе