Кошарка

ШЕСТ РАЗЛИКА ВО ВЕЛЕС

Во 6. рунда од Втората кошаркарска лига на Македонија, Борец – Мега баскет 69:63. Трета победа на екипата од Велес, четврти пораз на тимот од Прилеп, новиот второлигаш. Во лигата со сите победи есенва е само МКК Куманово, наредниот гостин во салата на ООУ „Добре Јованоски“.

ТАБЕЛА: МКК Куманово 12, Шкупи и Маџари 11, Ангели 10, Соколи, МЗТ Уни, Борец и Партизан Водно 9, Мега баскет 8, Тетекс и Работнички 7, Куманово 2009 – 6.

СЛЕДНО 7. КОЛО: Мега баскет – МКК Куманово, Партизан Водно – Работнички, МЗТ Уни – Ангели, Куманово 2009 – Борец, Маџари – Шкупи, Соколи – Тетекс.

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИ ПРВАЦИ, ИМ ПРЕТСТОИ БАРАЖ!

Зоран Иге

РЕВАНШОТ Е В СРЕДА

Зоран Иге

СЕ НАЅИРА РИВАЛОТ НА МЕГА БАСКЕТ ЗА ПРЕСУДНИОТ ДУЕЛ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе