Фудбал

(фото) ГОЛГЕТЕРКАТА СО ХЕТ-ТРИК ВО ПРИЛЕП!

На теренот со вешташка трева во Прилеп, во заостанат натпревар од 5. коло на Првата женска фудбалска лига на Македонија, Цевитана – Ас унитед 0:4. Како и на претходните есенски кола, централна фигура во победничкиот тим беше голгетерката Улза Максути. Ги постигна првите три гола за Ас унитед, во 15., 36. и 60. минута, така што сега има 25 од вкупно 36 на целиот тим. Конечниот резултат го постави Оливера Цоклеска во 78. минута. За прилепска Цевитана нова можност за победа е следниот меч, в сабота (12 ч.) дома со Истатов од Скопје.

ТАБЕЛА: Саса 27, Љуботен 26, Ас унитед 23, Тиверија 22, Скопје 19, Цевитана и Истатов 12, Шкендија 7, Топ гол 5, Речица 2.

СЛЕДНО 12. КОЛО: Цевитана – Истатов, Топ гол – Тиверија, Речица – Саса, Љуботен – Шкендија, Ас унитед – Скопје.

Од категоријата

КАКО ЌЕ СЕ СНАЈДЕ ЖЕНА НА МЕЧОТ ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА?

Зоран Иге

ОВДЕ ВРИЕ ОД ПУБЛИКА!

Зоран Иге

(фото, видео, состави) ПРИЛЕПЧАНИ БЕЗ ПЕНАЛ, ГОСТИТЕ СО БОДОВИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе