Фудбал

(резултати, стрелци) БОД ЗА КАДЕТИТЕ НА ПОБЕДА

Продолжија натпреварите од Супер-лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Наместо докомплетирање на 10. коло, се одигра следното 11. коло. Во тие рамки беа дуелите Победа – Брера Струмица. Во Струмица се сретнаа помладите пионери, Брера – Победа 4:0 (Ристе Милев, Бојан Велков 2, Влатко Манчовски).

РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛО: Брера – Победа 4:0, Скопје – Вардар 0:4, Шкендија – Шкупи 2:1, Пелистер – Брегалница 2:1, Работнички – Беласица 1:0, Македонија ЃП – Тетекс 4:1.

ТАБЕЛА

Кај постарите пионери, Брера – Победа 3:0 (Бобан Кузмановски, Ѓорѓе Танчев, Игор Ристов).

РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛО: Брера – Победа 3:0, Скопје – Вардар 1:4, Шкендија – Шкупи 1:1, Пелистер – Брегалница 4:1, Работнички – Беласица 3:0, Македонија ЃП – Тетекс 4:0.

ТАБЕЛА

На теренот со вештачка трева во Прилеп беа два дуела. Кај кадетите, Победа – Брера 1:1 (Давид Паскоски – Флориан Рочи). Ова единствениот бод што го освои Победа во четирите дуели со Брера. Вреден бод, имајќи предвид дека противничката екипа е кандидат за првото место.

РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛО: Победа – Брера 1:1, Вардар – Скопје 3:0, Шкупи – Шкендија 2:0, Брегалница – Пелистер 4:2, Беласица – Работнички 0:5, Тетекс – Македонија ЃП 0:4.

ТАБЕЛА

Кај младинците, Победа – Брера 0:6 (Живко Крстев, Никола Талески 2, Марио Костов 2, Михаил Петковски). Висока победа на струмичаните, иако до 34. минута беше 0:0.

РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛО: Победа – Брера 0:6, Вардар – Скопје 16:1, Шкупи – Шкендија 1:5, Брегалница – Пелистер 3:0, Беласица – Работнички 3:1, Тетекс – Македонија ЃП 3:2.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 12. КОЛО: Победа – Пелистер, Скопје – Македонија ЃП, Тетекс – Работнички, Беласица – Брера, Брегалница – Шкендија, Шкупи – Вардар.

 

Од категоријата

СЕКОЈ ДЕН НОВОСТИ!

Зоран Иге

СТРУГА ОДИГРА СО 25 ФУДБАЛЕРИ, ПОБЕДА СО 48!

Зоран Иге

(резултати, стрелци) ВЕЛЕШАНИ РЕМИЗИРАА – Г. КОЊАРИ ИСКОРИСТИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе