Фудбал

(фото) ПОДВИГ НА МОГИЛА ПРЕД ПОЛНА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Хуманитарниот турнир во мал фудбал „Свети Никола“ изобилува со неизвесност, борба, а има и изненадувања. Екипата Могила беше во тешка група со Фенербахче (Кичево), Дино 99 и Прилеп сити (Прилеп), но сепак успеа да обезбеди учество во натамошната фаза. Прво изваде сензационални 1:1 со Фенербахче, кого го совлада на пенали, потоа со 7:1 победи над Прилеп сити, а синоќа одигра 0:0 со силната екипа Дино 99, доволно за пласман  на горните две места од табелата во Ц-групата.

И синоќа салата во СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ беше исполнета со публика.

РЕЗУЛТАТИ

Бест солар/Таг Балкан – Мај плејс 4:1

Млекара „Јока“ – Брест хем 0:1

АСП Пак – Пролетер 5:1

Компанија „Атанасовски“ – Ла страда 2:1

Могила – Дино 99 0:0

РАСПОРЕД ЗА ДЕНЕСКА (ПЕТОК)

18:00 Фасада „Чајник“ – Дрим-тим

18:45 Лимонада – Етноесторан Бабино

19:30 Лимонада – Љупче Автоконтрол

20:15 Инекс Олгица – Џулијано

21:00 Компанија Атанасовски – Солдерс

Од категоријата

(резултати, стрелци) ПЕНАЛ ГО СПАСИ ЛИДЕРОТ НА ДВЕ МИНУТИ ПРЕД КРАЈОТ!

Зоран Иге

(резултати, состави, стрелци) СИЛЕН УДАР ЗА БОД ОД СКОПЈЕ ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге

На ТВ Работнички – Победа

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе