Ракомет

ДЕНСКИ Е ПРВИОТ ОВОГОДИШЕН СОБИР

Ниеден професионален спортски клуб нема време за губење, така и машкиот ракометен суперлигаш Прилеп. Првиот ден по празникот Божик, утре (среда) е првиот овогодишен собир. Најавен е за 14 часот, во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.  Во пресрет на првиот тренинг, Стручниот штаб ќе информира за планот на зимските подготовки и во врска со промените во играчкиот кадар. Досега е познато само дека се пристигнати двајца – левиот бек Ангелче Органџиев (Тиквеш) и средниот бек Ерик Андраде (Бразил).

Екипата Прилеп има за цел опстанок во Супер лигата, преку плеј-аутот кој стартува на 11 февруари.

Од категоријата

НОВ БЕК ДЕНЕСКА ДОЈДЕ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

(фото) БОРБЕН ЖОЛТО-ЗЕЛЕН ДУЕЛ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

(фото) ПРИЛЕП ТРЕТ, ДУБОЧИЦА ПРВА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе