Фудбал

ДВЕ ПОБЕДИ ВО ТЕТОВО!

Денеска (14 ч.) продолжува Втората фудбалска лига на Македонија, со 16. рунда. Екипата Победа е гостин на Тетекс во Тетово. Неизвесен меч, затоа што есеноска во Прилеп беше 5:1 за Победа, но на табелата Тетекс е со 18, Победа со 15 бода.

ДВОЈКИ: Тетекс – Победа, Охрид – Башкими, Беса – Осогово, Пелистер – Беласица, Арсими – Новаци, Скопје – Саса, Вардар Н. – Детонит, Караорман – Кожуф.

ТАБЕЛА: Беса 40, Детонит 35, Пелистер 33, Арсими, Кожуф и Охрид 23, Новаци 22, Скопје 21, Беласица 20, Вардар Н., Тетекс и Башкими 18, Победа 15, Осогово 12, Караорман 11, Саса 8.

Во Тетово гостува уште еден прилепски тим со името Победа. Во рамките на 13. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, утре (недела) во 20 часот Победа е гостин на Шкендија.

ДВОЈКИ: Шкендија – Победа, , Каршијака – Проект, Јувентус – Партизан, Кратово – Мал Ајакс, Балкан – Конзули, Скопје – Кораби, Университи – Енхалон 5:4.

ТАБЕЛА: Проект 33, Кораби 28, Јувентус 27, Енхалон 21, Партизан 20, Кратово и Университи 16, Победа, Шкендија, Каршијака и Конзули 13, Мал Ајакс и Балкан 12, Скопје 10.

 

Од категоријата

ВЕТЕРАНОТ-ГОЛГЕТЕР ГО НАМАЧИ ЛИДЕРОТ!

Зоран Иге

ПАК ПРИМИЈА ШЕСТ, БАРЕМ ДАДОА ДВА!

Зоран Иге

(фото) НУЛА-ТРИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе