Фудбал

ПРВИОТ БОД ГО ОСВОИЈА ДУРИ СЕГА, КОГА НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАШЕ!

Екипата Бучин ги загуби сите 11 меча во Третата лига – Југ. Сите до денешниот со Ултрас, на игралиштето со вештачка трева во Прилеп. Денеска се очекуваше сигурна победа на Ултрас, со оглед на тоа што во претходното коло со 3:1 ја совлада Локомотива во Градско, а Бучин дома со 0:3 загуби од Борец. Но, денеска 3:3. Гостите од Бучин израмнија во 90. минута. Стрелци: Миодраг Тасески 15., Христијан Свртиновски 19., Бобан Тошески 71. (Ултрас) – Зоран Мирчески 32., Дарко Евтимџиоски 53. и 90. (Бучин).

ОСТАНАТИ ДВОЈКИ 13. КОЛО (утре во 14 часот): Локомотива – Марена, Борец – Слога, Младост – Росоман, Превалец – Питу Гули.

ТАБЕЛА: Борец 26, Големо Коњари 25, Превалец 23, Росоман 22, Младост 17, Питу Гули и Ултрас 14, Слога 13, Марена 11, Локомотива 7, Бучин 1.

Од категоријата

РАЗНОГЛАСИЕ ДАЛЕКУ ОД УПРАВНАТА ЗГРАДА!

Зоран Иге

СТАДИОНОТ СЕ ПОЛНИ ПО 77 ДЕНА!

Зоран Иге

ПОЗНАТИ ФУДБАЛЕРИ И НА ПАРКЕТОТ И НА ТРИБИНАТА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе