Фудбал

ПОБЕДА СЕ ГОТВИ ДА ГО ИСКАЧИ ПЕЛИСТЕР!

Според денешната ждрепка во ФФМ, Победа е гостин на Пелистер, во полуфиналето од Купот на Македонија за помлади пионери. Натпреварот се игра на 16,17 или 18 април во Битола. Претходно, во четвртфиналето, Пелистер дома со 2:1 ја совлада Македонија ЃП, а Победа на пенали со 4:3 беше подобра од Работнички во Скопје.

Во второто полуфинале се среќаваат Брера и тетовска Шкендија, во Струмица.

Од категоријата

ПРИЛЕП: ДЕРБИ СО ТРАДИЦИЈА ОД 15 ИЛЈАДИ ГЛЕДАЧИ!

Зоран Иге

ПОБЕДА СО НОВ ТРЕНЕР ДО ВТОРНИК!

Зоран Иге

ЧЕТВРТИ СТРАНЕЦ ВО ПОБЕДА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе