Фудбал

(фото, резултати, стрелци) САМО ПИОНЕРИТЕ ЗАРАБОТИЈА БОД ЗА ПОБЕДА!

Беше 16. коло од Супер-лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Екипите од прилепска Победа за ривали ги имаа врсниците од штипска Брегалница.

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

На мечот во Штип, Брегалница – Победа 3:1. Стрелци: Александар Нехтенин, Стефан Николов, Антонио Арсов (Брегалница) – Филип Петрески (Победа).

РЕЗУЛТАТИ: Брегалница – Победа 3:1, Брера – Скопје 5:0, Пелистер – Работнички 0:1, Шкендија – Македонија ЃП 1:0, Вардар – Тетекс 4:1, Шкупи – Беласица 8:0.

ТАБЕЛА

ПОСТАРИ ПИОНЕРИ

Во Штип одиграа и постарите пионери на Брегалница и Победа. Овој дуел заврши без голови, 0:0.

РЕЗУЛТАТИ: Брегалница – Победа 0:0, Брера – Скопје 4:2, Пелистер – Работнички 1:1, Шкендија – Македонија ЃП 3:0, Вардар – Тетекс 2:2, Шкупи – Беласица 1:0.

ТАБЕЛА

КАДЕТИ

Во Прилеп, на теренот со вештачка трева имаше мечеви меѓу кадетите и младинците. Во дуелот на кадетите, Победа – Брегалница 1:2. Стрелци: Салим Арифи (Победа) – Лука Николов, Марио Симоски (Брегалница).

РЕЗУЛТАТИ: Победа – Брегалница 1:2, Скопје – Брера 0:2, Работнички – Пелистер 6:0, Македонија ЃП – Шкендија 2:4, Тетекс – Вардар 0:1, Беласица – Шкупи 0:7.

ТАБЕЛА

МЛАДИНЦИ

Во мечот меѓу младинците, Победа – Брегалница 2:6. Стрелци: Благој Хаџи-Кимов автогол, Мартин Миланоски (Победа) – Даријан Трајчов, Еди Мандак 2, Петар Колев, Марио Аџиев, Влатко Величков (Брегалница).

РЕЗУЛТАТИ; Победа – Брегалница 2:6, Скопје – Брера 1:5, Работнички – Пелистер 0:0, Македонија ЃП – Шкендија 5:2, Тетекс – Вардар 0:1, Беласица – Шкупи 5:1.

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 17. КОЛО: Победа – Скопје, Брегалница – Беласица, Шкупи – Тетекс, Вардар – Македонија ЃП, Шкендија – Работнички, Пелистер – Брера.

 

 

Од категоријата

НА ТУРНИРОТ И ЖЕНСКИОТ ТИМ ЦЕВИТАНА!

Зоран Иге

ИГРАШЕ ДО 57 ГОДИНИ, А СЕГА Е ПРЕТСТАВНИК НА КЛУБОТ ФИНАЛИСТ!

Зоран Иге

(фото) МЛАДИТЕ ПРОМАШУВАА – НАЈВОЗРАСНАТА ДВАПАТИ ПОГОДИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе